דובאי ואבו דאבי הפכו חסכוניים יותר לגולים, הודות לירידה בשכירות ומחירי הדירות.

איחוד האמירויות הערביות הפך זול יותר לגולים בשנת 2021 כיוון שיוקר המחיה בשתי הערים הגדולות במדינה דובאי ואבו דאבי ירד משמעותית, על פי הדיווח האחרון של מרסר שפורסם ביום שלישי.

הדירוג של דובאי ברשימת הערים היקרות בעולם השתפר מ -23 ל -42, בעוד שאבו דאבי עבר 17 מקומות מ -39 ל -56. הסיבה העיקרית לזמינות מוגברת נזקפת לירידת מחירי השכירות ומחירי הדירות.

מרסר אמר כי גם דובאי וגם אבו דאבי זולים יותר עבור יוצאים בתוך הדחיפה למשוך כישרונות ביקורתיים, עובדים מרוחקים יותר ועצמאיים פרילנסרים על גב זול יותר של נדל"ן, דפלציה ותנועות דולר.

זה הופך את המיקום לאטרקטיבי מנקודת מבט של עלות, בהשוואה לכמה מהמוקדים הגלובליים לכישרונות דיגיטליים ויצירתיים כמו לונדון (19), סן פרנסיסקו (26), פריז (34), דבלין (40).

"למעלה משנתיים אנו עדים לדפלציה ברחבי דובאי ואבו דאבי. ניתן לייחס זאת למגוון גורמים, כולל ירידה בתחום הנדל"ן, מה שהוזיל את מגורי הגולים. יתר על כן, כונן המאפשר עבודה מרחוק וגמיש מניע ניידות ומלט את המוניטין של איחוד האמירויות כיעד לבחירה של עובדים גולים ", אמר ולדימיר ורז'ובסקי, מוביל עיסוק בניידות העולמית, המזרח התיכון ואפריקה.

ברחבי המזרח התיכון ובאפריקה, העלייה הבולטת ביותר ביוקר המחייה לגולים בהשוואה לשנת 2020 היא ביירות, שעלתה ב -42 מקומות בהשוואה לשנת 2020, והייתה דרגה העיר היקרה ביותר בקנה מידה עולמי.

ההיפר-אינפלציה בלבנון נגרמה בעקבות קריסת המטבע שלה לאחר משברים פוליטיים ופיננסיים. ריאד (29) העלתה שני נקודות לעומת השנה שעברה, בעיקר בשל העלייה שנגרמה על ידי יישום המע"מ של 15 אחוז ביולי 2020.

"יוקר המחיה תמיד היה גורם לתכנון ניידות בינלאומי, אך המגיפה הוסיפה רובד חדש לגמרי של מורכבות, כמו גם השלכות ארוכות טווח הקשורות לבריאות ובטיחות העובדים, מדיניות עבודה מרחוק וגמישות, בין היתר ", אמר איליה בוניץ ', נשיא הקריירה וראש אסטרטגיית מרסר.

"מאחר שארגונים חושבים מחדש על כישרונם ועל אסטרטגיות הניידות שלהם, נתונים מדויקים ושקופים הם חיוניים בכדי לפצות עובדים באופן הוגן על כל סוגי המטלות", אמר בוניק.