הנדל"ן בדובאי יביא לריבאונד חזק במחצית השנייה עקב חבילות גירוי, רפורמות בוויזה וביקוש חזק ממשתמשי הקצה והמשקיעים

שוק הנדל"ן בדובאי תופס תאוצה כאשר האמירות יוצאת מהאטה הנגרמת על ידי Covid-19 ותביא לריבאונד חזק במחצית השנייה עקב חבילות גירוי, רפורמות בוויזה וביקוש חזק ממשתמשי הקצה והמשקיעים, אומרים מומחים.

יזמים מובילים, מנהלים ואנליסטים אמרו שמגזר המגורים כבר הסתיים ומציע הזדמנויות טובות עבור יזמים בנכסי פרימיום. לדבריהם, מחירי הווילות והעירייה כבר רשמו מגמת עלייה בשבעת החודשים האחרונים ומחירי הדירות צפויים גם הם לשקף את המגמה היציבה במחצית השנייה.

"התחזית בהירה. זו לא הנחה בלבד, אלא מבוססת מתוך נימוקים. לדעתי ההתאוששות איחרה והיא רק התחזקה עם אופן הטיפול במשבר קוביד 19 בדובאי ", אמר ביום שני אטיף רחמן, מנהל ושותף בחברת דנובה נכסים.

משקיעים חדשים

בהתייחס לנתונים האחרונים, אמר כי כניסתם של 8,000+ משקיעים חדשים לשוק הנכסים בדובאי במהלך המחצית הראשונה למרות העובדה שהנסיעות וההגירה הבינלאומית הם הנמוכים ביותר בגלל מגבלות קוביד 19.

"זה נובע מהתשתית מהשורה הראשונה שבנתה דובאי; כוחם ועמידותם הוכחו להפליא במהלך משבר עולמי. דובאי חורגת מתיירות, פנאי ואורח חיים; זו כלכלה יציבה הנתמכת ביוזמות שיפור מתמדות של מנהיגי החזון והגופים הממשלתיים ", אמר. "עיין בהודעות האחרונות כמו רפורמות בהגירה, ליברליזציה בסחר ותכנית אב משנת 2040, כולם מתמקדים בהפיכת העיר והכלכלה לטובים יותר עבור תושביה. עכשיו כל זה מושך אליה FDI טרי ומהגרים המביאים לעלייה באוכלוסייה, מה שמגדיל את הצריכה המקומית.

"היתרונות ייהנו מכל הענפים, אך בוודאי משפיעים ביותר על ענף הנדל"ן, הקמעונאות והבנקאות לפני אחרים. הוסף לכל אלה את ההשפעה המוגברת של Expo2020 שתועבר בהמשך השנה, "פירט אטיף.

30% + צמיחה בהכנסות

בתחזית האחרונה שלה, חברת הדירוג S&P Global חלקה גם הערות חיוביות על נדל"ן בדובאי וצפתה יותר מ -30% צמיחה בהכנסות בשנת 2021 על מגמות תומכות בשוק בנדל"ן והתאוששות הדרגתית במגזרי עסקים אחרים.

"אנו מצפים שהתמ"ג של דובאי יתאושש בכ -3.5% בשנת 2021, ואחריו צמיחה של 2.5% בשנת 2022", אמרו אנליסטים של S&P.

"בעוד שאנו חושבים כי היצע יתר מבני בתחום הנדל"ן למגורים בדובאי יתעכב, אנו חושבים כי הביקוש לנכסי פרמיום איכותיים וטובים יתמוך במכירות בשנת 2021. אנו צופים צמיחה של 30% -35% בהכנסות בשנת 2021, מהביקוש הרב. עבור נדל"ן למגורים בדובאי והתאוששות במגזרי עסקים אחרים, כלומר בענפי הקמעונאות והאירוח ", הוסיפו.

התחדשות השוק

ג'אן ג'וצ'ינק, מנכ"ל נכס מוניטור, אמר כי שוק הנדל"ן בדובאי היה עד לתחייה מחודשת עם עליית מחירים של מעט יותר מעשרה אחוזים בשבעת החודשים האחרונים.

"מחירי הנכסים לשנת 2021 עד כה לדובאי עלו ב -8.3 אחוז ואני צופה שההערכה תימשך גם בהמשך השנה, אולם צפוי שקצב עליית המחירים יואט בחודשים הקרובים", אמר ג'וצ'ינקה ל- Khaleej Times. ביום שני.

התאוששות בת קיימא

לשאלה בנוגע להחלמה היא ברת קיימא, אמר: "בקיצור, כן, אולם בקצב מאופק במיוחד בשוק המכירה מחדש של נכסים שהושלמו."

לדבריו, מניע גדול של ההתאוששות עד כה נבע ממכירת וילות ובתי עירייה בקהילות בוגרות בהן משתמשי הקצה הצליחו זמן מה למצוא ערך מדהים. "כאשר המלאי באזורים אלה הופך למפחיד והמחירים עולים בקצב מהיר עבור קונים פוטנציאליים שמכירים את השוק החלו לסגת ולא לפייס את ציפיותיו האגרסיביות של המוכר."

לדבריו, חלק מקהילות השוליים או הקהילות הפופולריות פחות עדיין רואות הערכת מחירים כוללת, אולם השוק החל להראות סימנים של יציבות מחירים ובמהלך החודשים הקרובים ימשיך לראות צמיחה חיובית.

בנוגע לשוק מחוץ לתכנית, לדבריו, המשך ההתאוששות יהיה תלוי במידה רבה ברמת ההיצע החדש שיאושר לצאת לשוק למכירה.

"האספקה ​​החדשה תיערך עקב הפיקוח על הוועדה הגבוהה יותר של הנדל"ן של השייח 'מוחמד בן ראשיד אל מקטום [שהוכרזה בסוף 2019] והיא תהיה במעקב צמוד וככל הנראה תביא להפחות משמעותיות בהשקות פרויקטים חדשים מאשר בשנים האחרונות, " הוא אמר.

אקספו להגברת הביטחון

ניקיטה קוזנצוב, מנכ"לית Metropolitan Premium Properties, אמרה כי תחזית הנדל"ן נראית חיובית במחצית השנייה של השנה, במיוחד עם אקספו 2020 ממש מעבר לפינה. לדבריו, שוק המכירה החוזרת נמצא במסלול כלפי מעלה בזכות כלכלה צומחת בהתמדה, המעודדת תושבים ואזרחים לעבור הביתה לאפשרויות גדולות וטובות יותר.

"אנחנו גם רואים יותר אנשים שעוברים דירה או משקיעים בבית שני כאן בדובאי או באיחוד האמירויות הערביות בשל הצעדים החיוביים שננקטה על ידי הממשלה בכדי להילחם במגפת קוביד -19. ראינו גם עלייה במספר העסקאות עבור וילות ובתי עירייה, עם עניין בולט וביקוש גבוה בנכסי החוף או קו החוף, "אמר קוזנצוב ביום שני לחייליי טיימס.

מטרופוליטן פרימיום נכסים היא סוכנות נדל"ן בשירות מלא המציעה פתרונות מותאמים אישית למפתחים, בעלים ומשקיעים המעוניינים למקסם את הערך מנכסי הנדל"ן היוקרתיים שלהם.

"עם אחד מתיקי נכסי הפרימיום הגדולים ביותר באיחוד האמירויות הערביות – 20 אחוזים מהנכסים שלנו נוגעים בנכסים מעל 10 מיליון דולר, ראינו גם ביקוש חזק לנכסי יוקרה מצד משקיעים בחו"ל, אמר קוזנצוב.

לדבריו, כמעט 30 אחוז מהעסקאות שלנו בשנה שעברה היו מלקוחות בינלאומיים שלנו בעיקר מבריטניה ומחלקים אחרים של אירופה, כולל צרפת, גרמניה ואוסטריה, ו"אנו מצפים כי מגמה זו תימשך ".

"אזורים נבונים במיקום כמו מרינה של דובאי, דאונטאון ופאלם ג'ומריאה פעילים באופן עקבי, כמו גם השוק מחוץ לתכנית המציג פרויקטים חדשים ומרשימים שמוכרים בקצב", אמר.

רודי גבסי נדלן | רודי גבסי בלוג | רודי גבסי קפיטל | רודי גבסי מאמן עיסקי | רודי גבסי פיננסים | רודי גבסי בניית אתרים | רודי גבסי שיווק | רודי גבסי משאבי אנוש | רודי גבסי השקעות | רודי גבסי נדלן | רודי גבסי לני גרופ | רודי גבסי בזק | רודי גבסי איזי